Strona, która sprzedaje, czyli jaka?

Strona internetowa która sprzedaje - co powinna zawierać?

Żyjemy w czasach, gdy strony internetowe odgrywają znaczącą rolę w świecie biznesu, niezależnie od branży. Pomagają firmom budować wizerunek, są platformami sprzedażowymi i umożliwiają przedsiębiorstwom zaprezentowanie szerszemu gronu swojej oferty. Samo posiadanie firmowej strony www to jednak nie wszystko. Nie każda ładna strona to gwarantowany sukces. Jak więc zbudować skuteczną stronę internetową?

Czym jest skuteczna strona internetowa? – 6 najważniejszych kwestii

Co w takim razie wyróżnia dobrą stronę internetową?

  1. Treści. Bardzo często, gdy wchodzimy na stronę, ostatecznie nie wiemy, o czym jest. Nie ma konkretnych informacji dotyczących branży czy oferty. To podstawowy błąd. Już w ciągu pierwszych 5 sekund użytkownik powinien widzieć, co oferuje dana firma. Stosowne, konkretne informacje, dopasowane nagłówki i adekwatne obrazy to podstawa. Pamiętaj, że najlepiej „sprzedaje się” tzw. język korzyści, czyli treść, która powstaje z myślą o użytkownikach.
  2. Łatwo dostępny kontakt. Pozyskiwanie leadów to jeden z najważniejszych celów strony www. Zadbaj o to, aby użytkownik mógł w łatwy sposób znaleźć numer telefonu lub formularz kontaktowy.
  3. Social proof, czyli budowanie zaufania. Tzw. dowody społeczne to elementy na stronie, które potwierdzają Twoje umiejętności oraz fakt, że inni użytkownicy Ci zaufali. Mogą to być opinie klientów, nagrody i certyfikaty, a także liczby (liczba klientów, zrealizowanych projektów itd.).
  4. Atrakcyjny design. Choć podkreśliliśmy, że nie jest on najważniejszy, wciąż ma znaczenie. Atrakcyjna pod kątem wizualnym strona zdecydowanie sprzyja skuteczności.
  5. Pozycjonowanie. Nawet jeśli Twoja strona spełnia wszystko powyższe potrzeby, musisz mieć jeszcze pewność, że jest widoczna w Internecie. Ciężko mówić bowiem o skuteczności, gdy ruch na stronie jest mocno ograniczony. Dlatego dobrze jest rozważyć profesjonalne pozycjonowanie SEO, które pomoże Ci zdobywać wyższe pozycje w wyszukiwarkach.
  6. Kwestie techniczne – choć nie jest to najważniejszy aspekt, warto zwrócić na niego uwagę. Absolutną podstawą przy tworzeniu strony internetowej jest responsywność. W dzisiejszych czasach, gdy większość użytkowników Internetu regularnie korzysta z urządzeń mobilnych, dopasowanie pod nie strony to już nie opcja – to konieczność. Dodatkowo liczy się czas wczytywania strony – długie czekanie na załadowanie witryny frustruje użytkowników i może być przyczyną przejścia użytkowników na strony konkurencji.

  Jak stworzyć profesjonalną stronę www

  Wiesz już, co wyróżnia dobre strony internetowe. Jak jednak stworzyć taką stronę? Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja witryna będzie doskonale zaprojektowana, nie pomijaj żadnego z niżej wymienionych kroków:

     1. Przeprowadź dokładny research rynku, branży i konkurencji. Zrób dokładną analizę klientów, aby jak najlepiej odpowiedzieć na ich potrzeby. Zastanów się, jaka będzie motywacja potencjalnych klientów odwiedzających Twoją stronę i jak jesteś w stanie spełnić ich oczekiwania.
     2. Przygotuj architekturę treści, które będziesz chciał przekazać użytkownikom. Zaprojektuj podstrony i nawigację między nimi, aby poruszanie się po serwisie było jak najbardziej intuicyjne. Logiczne ułożenie poszczególnych treści wpływa też na lepszą widoczność w wyszukiwarkach.
     3. Prototypowanie i testowanie. Ten krok to przygotowanie szkiców poszczególnych widoków, omówienie ich i wykrycie wszelkich niedoskonałości.
     4. Projektowanie, czyli grafika.
     5. Kodowanie i testowanie kodu pod względem szybkości i wydajności na serwerze i w przeglądarce.
     6. Wdrożenie analityki internetowej. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa rozwijała się i coraz lepiej odpowiadała na potrzeby użytkowników, konieczne jest analizowanie ruchu i zachowań potencjalnych klientów. Najczęściej używanym narzędziem jest Google Analytics, który pomaga lepiej realizować cele biznesowe firmy i mierzyć postępy ich realizacji.

  Chcesz zaprojektować idealną stronę www? W DejvSoft tworzymy strony internetowe, które nasi klienci kochają od pierwszego spojrzenia. Skontaktuj się nami, aby dowiedzieć się więcej.