Jakie korzyści może przynieść Ci aplikacja mobilna?

Firmowa aplikacja mobilna - jakie korzyści może Ci przynieść?

Smartfony i tablety to już nieodłączna część naszej codzienności. Korzystamy z aplikacji bankowych, robimy zakupy w aplikacjach e-commerce, korzystamy z aplikacji do komunikowania się z innymi i odtwarzania multimediów. Z drugiej strony, coraz więcej firm inwestuje w aplikacje mobilne dla biznesu, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników i zwiększyć dochody. Jakie korzyści może przynieść Twojemu biznesowi aplikacja mobilna?

Co zyskasz, inwestując w aplikację mobilną?

Klienci DejvSoft potwierdzają, że aplikacja mobilna przyspieszyła ich rozwój i pomaga im realizować cele biznesowe. Oto, czego możesz się spodziewać, gdy zainwestujesz w aplikację mobilną swojej firmy:

  1. Aplikacja mobilna to doskonałe uzupełnienie responsywnej strony www. Strona internetowa, która doskonale działa na urządzeniach mobilnych, to nie wszystko. Użytkownicy dużo więcej czasu spędzają, korzystając z aplikacji niż przeglądając strony w wyszukiwarce, dlatego łatwiej przyciągniesz ich właśnie aplikacją.
  2. Łatwiejszy i skuteczniejszy kontakt z klientami i użytkownikami. Aplikacja to pewne i przewidywalne narzędzie, które umożliwi Ci regularny kontakt z odbiorcami. W prosty sposób możesz przekazywać informacje o promocjach i rabatach np. w formie powiadomień.
  3. Budujesz wizerunek nowoczesnej i innowacyjnej firmy. Aplikacja mobilna może być Twoją przewagą konkurencyjną, dowodem, że potrafisz dostosowywać się do najbardziej aktualnych technologicznych trendów. Aplikacja pomaga też zwiększyć świadomość brandu. Docierasz do nowych odbiorców za pomocą zupełnie nowej platformy.
  4. Poprawisz zaangażowanie klientów. Aplikacja to nie tylko łatwiejsza komunikacja z klientami. To również zapewnienie im lepszego wsparcia od razu, gdy tego potrzebują. Im szybciej klient może przekazać swoje obawy i otrzymać pomoc, tym mniej prawdopodobne, że wystawi złą recenzję, a bardziej prawdopodobne, że dołączy do grona lojalnych ambasadorów Twojej marki. Dzięki aplikacji budujesz relację z klientami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nie muszą zapamiętywać adresu internetowego ani przechodzić do wyszukiwarki, aplikacja jest zainstalowana na urządzeniu, gotowa do działania. W zależności od funkcji, można z niej korzystać nawet bez dostępu do Internetu.
  5. Aplikacja to skuteczny i użyteczny kanał marketingowy, który pomaga zdobyć lojalnych klientów, ceniących sobie korzystanie z Twojej aplikacji. Możesz m.in. budować skuteczne, zdigitalizowane programy lojalnościowe, dzięki którym stworzysz społeczność klientów skłonnych do dokonania kolejnych zakupów. Aplikację możesz z powodzeniem wykorzystać do zwrócenia uwagi na markę za pomocą różnych kampanii marketingowych.
  6. Oszczędzasz czas i pieniądze. Choć budowa aplikacji może być kosztowna i czasochłonna, w dłuższej perspektywie może okazać się oszczędnością – jeśli jest przejrzysta, umożliwia klientom szybkie znalezienie informacji i dokonanie zakupu, klienci chętnie będą z niej korzystać zamiast tradycyjnych kanałów do obsługi klienta. To pozwoli Ci utrzymać wysoki standard obsługi bez generowania wysokich kosztów. Aplikacja mobilna to też niedrogie źródło konwersji.
  7. Wyprzedzisz konkurencję. Aplikacja mobilna pomaga firmom wyróżnić się na tle innych firm. Dodatkowo, jest to świetne narzędzie do zwiększania zysków firmy. W zależności od tego, jak duża jest grupa odbiorców, wzrost przychodów może być naprawdę wysoki.
  8. Aplikacja mobilna może być narzędziem optymalizującym procesy biznesowe. Możesz stworzyć aplikację do interakcji między pracownikami w ramach zespołu, a także do zarządzania różnymi procesami w firmie.
  9. Aplikacja mobilna to dostęp do cennych danych analitycznych. Wiesz, które produkty są najczęściej kupowane przez klientów, jak często i długo Twoi klienci z niej korzystają. Gdy śledzisz użytkowników z aplikacją, możesz łatwiej zrozumieć, jak ją udoskonalić, aby była jeszcze bardziej dla nich przydatna.

Zbuduj doskonałą aplikację mobilną

Tworzenie oprogramowania to nasza specjalność! W DejvSoft budujemy aplikacje mobilne, których użytkowanie jest intuicyjne i wygodne. Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci więcej o korzyściach, które przyniesie Ci Twoja własna aplikacja mobilna.