Firma bez strony www – czy może funkcjonować w dzisiejszych czasach?

Firmowa strona internetowa - dlaczego jest tak ważna

Konkurowanie na dzisiejszym rynku często wymaga silnej obecności w Internecie. Choć część właścicieli firm twierdzi, że nie potrzebują strony internetowej, większość zgodnie potwierdza, że obecność w Internecie jest sposobem na szybszy rozwój, skuteczniejsze budowanie przewagi konkurencyjnej i generowanie większych przychodów, niezależnie od branży. Czy rzeczywiście tak jest? Czy firmowa strona internetowa to dziś must-have?

Strona internetowa – czy na pewno jej potrzebujesz?

Definicja strony internetowej jest prosta – jest to treść udostępniona w Internecie przez serwer www – połączenie treści i multimediów w jednej domenie przy pomocy linków i nawigacji daje witrynę internetową. Strony można klasyfikować ze względu na składowe lub funkcje, które mają pełnić, jeśli jednak chodzi o firmowe serwisy, najczęściej wyróżniamy:

 • Strony wizytówki.
 • Landing page promocyjny.
 • Blogi.
 • Sklepy internetowe.
 • Strony firmowe.

Celem założenia strony firmowej jest najczęściej przedstawienie przedsiębiorstwa i jego usług/produktów. Strony firmowe najczęściej mają wiele podstron, które informują o różnych aspektach działalności. Dla wygody klientów strona internetowa powinna zawierać wszystkie informacje o firmie, a także odnośniki do innych miejsc w sieci, w których jest obecna, czyli mediów społecznościowych, bloga firmowego, sklepu internetowego, portfolio zrealizowanych projektów itp. Jest to miejsce dające potencjał marketingowy w postaci dotarcia do milionów potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych – badania dowodzą, że 70-80% konsumentów szuka informacji o firmach online przed dokonaniem decyzji o zakupie ich towarów lub usług.

Korzyści, które przynosi firmowa strona internetowa

Dlaczego Twój biznes potrzebuje profesjonalnej strony internetowej?

 1. Strona internetowa kreuje wizerunek Twojej firmy w sieci. Jest to swego rodzaju cyfrowa wizytówka, która wpływa na to, jak widzą Cię potencjalni klienci. Żyjemy w czasach, w których klienci chcą otrzymywać informacje natychmiast, a strona internetowa im to umożliwia – jest dostępna 24 godziny na dobę nawet wtedy, gdy Ty jesteś zajęty. Strona firmowa podnosi wiarygodność i zaufanie.
 2. Strona www to doskonały sposób na zaprezentowanie swoich produktów i usług. Odwiedzający mogą łatwo i szybko skontaktować się z Tobą i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
 3. Obecność w Internecie zapewnia Twojej firmie globalny zasięg i pozwala dotrzeć w dowolne miejsce na świecie. Zwiększony zasięg oferty to natomiast większa szansa na rozwój.
 4. Strona internetowa wspiera prowadzenie działań marketingowych. Reklama w Internecie pozwala na dotarcie do tysięcy potencjalnych klientów.
 5. Własna strona to oszczędność czasu i pieniędzy – udostępnianie informacji w różnych formatach online zajmuje znacznie mniej czasu niż bezpośrednia komunikacja i pochłania zdecydowanie mniej środków. Strona internetowa jest jednorazowym wydatkiem – koszt pozyskania jednego klienta jest najniższy spośród dostępnych form promocji w dłuższym okresie.
 6. Strona www to świetny sposób na zbieranie informacji na temat zachowań i potrzeb użytkowników.

Na co zwrócić uwagę, projektując firmową stronę internetową?

Podstawą obecności biznesu w Internecie jest oczywiście zarezerwowanie domeny z odpowiednią nazwą i wybranie stabilnego serwera. W kolejnych etapach musisz zdecydować, czy chcesz samodzielnie stworzyć gotową witrynę, np. w kreatorze stron, czy raczej postawić na pełną unikatowość, dzięki czemu Twoja strona firmowa będzie zupełnie inna niż wszystkie. Choć stworzenie unikatowej strony trwa dłużej i kosztuje zwykle nieco więcej niż gotowy szablon, daje Ci możliwość dopasowania witryny do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli powierzysz stworzenie strony internetowej ekspertom, możesz liczyć na to, że zadbają nie tylko o ciekawe treści i oryginalny design, ale i takie usługi jak pozycjonowanie SEO.

Profesjonalna strona, którą Twoi klienci pokochają? Wybierz DejvSoft

Stworzymy dla Ciebie idealną firmową stronę www. Skontaktuj się z nami i stwórzmy razem doskonały projekt!